Imprimir

CONCURS DE JOVES COMPOSITORS 1979-1998

1r/1979
Formació: Violí, clarinet i piano
Guanyador: Salvador Brotons "Simetries".

2n/1980
Formació: Flauta i piano
Guanyadors "Ex-aequo": Joan Albert Amargós "Sonata per a flauta i piano". / Ann-Elise Hannikainer "Charada".

3r/1982
Formació: Violoncel i piano
Guanyadors "Ex-aequo": Jesús Rodríguez Picó "Fantasia per a violoncel i piano". / Joan Josep Olives "Fantasia per a violoncel i piano".

4t/1983
Formació: Quartet de cordes
Guanyadors "Ex-aequo": Benet Casablancas "Cinc interludis per a quartet de cordes". / Manuel Seco de Arpe "Cuarteto Volterra".

5è/1984
Fomació: Grup de percussió
Guanyador: Alberto García Demestres "Dammerunger Ohne Dich".

6è/1985
Formació: Veu i piano
Guanyador: Josep Mª Pladevall (text Miquel Desclot) "Cinc cançons de la lluna al barret".

7è/1986
Formació: Piano a quatre mans
Guanyadors "Ex-aequo": Agustí Charles "Seqüències". / Albert Guinovert "Si amanece nos vamos".

8è/1987
Formació: Quintet de vent
Guanyador: Alejandro Civilotti "Fantasía para quinteto de viento".

9è/1988
Formació: Grup de cambra
Guanyador: Pere Casas "Duales Dulia".

10è/1989
Formació: Grup instrumental
Guanyador: Jep Nuix "-4º a Allschwil".

11è/1990
Formació: Quartet de flautes de bec
Guanyador: Xavier Armenter "Arc en ciel".

12è/1991
Formació: Orquestra simfònica
Guanyador: Salvador Brotons "Phaedo Op. 54".

13è/1992
Formació: Klavier Trio: violí, violoncel i piano
Guanyador: Walter Kiesbauer "Tres Miniatures per a Klavier Trio".

14è/1993
Formació: Quartet vocal: soprano, contralt, tenor i baix.
Guanyadors "Ex-aequo": Alicia Coduras "Noicanigami". / David
Hurtado "El sueño de las musas".

15è/1994
Formació: Piano
Guanyador: Maria Dolores Fernández Marín "Ossa Menor".

16è/1995
Formació: Quintet de Metall
Guanyadors "Ex-aequo": Anna Cazurra "Petit Poema per a quintet de metall" ./Josep Manuel Río "Suite Avalon".

17è/1996
Formació: Flauta travessera i guitarra
Guanyador: José Zárate "Cahier d'Amiens".

18è/1997
Formació: Piano
Guanyador: Frederic Wort "Impressions Pictòriques".

19è/1998
Formació: Quartet de clarinets
Guanyadors "Ex-aequo": Francisco Manuel Toledo "Cuarteto para el 2000"/Mario Ros "Bréhat"

20è/1999 Formació: Quintet amb piano
Guanyador: Juan Carlos Duque «Dánae.Final de Verso»

21è/2000 Formació: Quartet de corda
Guanyadors «Ex-aequo»: Ramón Andreu Gené «Quatuor» / Manuel M. Burgos «Reminiscere»

22è/2001 Formació: Orquestra de Cambra
Guanyador : Frederic Wort «La fí del mateix de sempre»